Kontakt2018-08-23T07:05:26+00:00

Vi vil altid gerne høre fra dig!

Tag kontakt til JP/Politikens Hus – fælles digitalt annoncesalg og hør mere om dine muligheder.

AlleProduktudvikling og DokumentationFælles Digital Bureau SalgDigital SalgsledelseAd OpsProgrammaticAdministrationKommerciel Data

alexander

Alexander Kiær

Kommerciel Datachef
Tlf.: +45 33 47 24 47
Mobil: +45 27 28 32 83
Email: ak@jppol.dk

camilla

Camilla Høgh
Digital Senior Account Manager

Mobil: +45 42 68 52 20
Email: cho@eb.dk

caroline

Caroline Schneider Cronberg

Traffic Manager

Tlf.: +45 33 47 29 64
Mobil: +45 30 10 32 72
Email: csc@jppol.dk

charlotte

Charlotte Bruhn

Traffic Manager

Mobil: +45 31 10 18 95

Email: charlotte.bruhn@jppol.dk

christina

Christina Østerby-Lindstedt

Digital Senior Account Manager

Mobil: +45 53 74 08 99

Email: christina.lindstedt@eb.dk

Dorthe Hansen
Digital Projektleder
Mobil: +45 50 59 93 64
Email: dorthe.hansen@jppol.dk

Jacob Larsen
Produktudviklingschef (Politiken)

Tlf.: +45 33 47 27 18
Mobil: +45 29 13 91 41
Email: jacob.larsen@jppol.dk

jakob

Jakob Nielsen
Head of Product Development

Tlf.: +45 33 47 25 31
Mobil: +45 26 14 65 18
Email: Jakob.nielsen@jppol.dk

katrine

Kathrine Anker-Svendsen
Programmatic Tech and Inventory Manager

Tlf.: +45 33 47 27 91
Mobil: +45 31 71 53 18
Email: kathrine.anker@jppol.dk

kirsten

Kirsten Falck
Administrationskonsulent

Tlf.: +45 33 47 29 34
Email: kf@eb.dk

Kristoffer Baagø
Digital Key Account Manager

Tlf.: +45 31 26 74 90
Email: kristoffer.baagoe@pol.dk

lineg

Line Lercke Grenaae
Traffic & Project Manager

Mobil: +45 25 38 46 37
Email: llg@jppol.dk

lisbeth

Lisbeth Ginderskov
Aviskoordinator

Tlf.: +45 33 47 29 45
Mobil: +45 21 49 13 13
Email: lgi@eb.dk

lucas

Lucas Friis
Programmatic Tech- & Inventory Coordinator

Tlf.: +45 33 47 26 01

Mobil: +45 27 51 93 16
Email: lucas.friis@jppol.dk

luchie

Luzviminda Palad (PÅ BARSEL)
DMP & Data Activation Manager 

Tlf.: +45 33 47 25 57
Mobil: +45 30 38 28 79
Email: l.palad@jppol.dk

MariaVoigt

Maria Voigt

Head of Programmatic Adtech Solutions and Products

Mobil: +45 51 56 19 42

Email: maria.voigt@jppol.dk

Majbritt Dooleweerdt
Administrationskoordinator

Tlf.: +45 33 47 25 04
Email: majbritt.dooleweerdt@pol.dk

marianne

Marianne Møgelvang
Projektleder

Tlf.: +45 33 47 24 63
Mobil: +45 53 74 08 28
Email: mm@jppol.dk

mark

Mark Schmidt
Traffic Manager

Tlf.: +45 33 47 21 32
Mobil: + 45 53 74 08 80
Email: mark.schmidt@jppol.dk

martinklitvad

Martin Klitvad

Head of Digital Sales

Mobil: +45 53 74 08 29

Email: martin.klitvad@jppol.dk

Michael Storm
Produktudviklingschef (Jyllands-Posten)

Mobil: +45 22 19 26 33

Email: michael.storm@jppol.dk

Mogens Jensen

Mogens Jensen
Digital Senior Account Manager

Tlf.: +45 33 47 22 88
Mobil: +45 21 65 18 01
Email: mj@eb.dk

Morten Juul
Digital Senior Account Manager

Mobil: +45 40 74 59 51

Email: morten.juul@jppol.dk

Nikolaj Rottwitt Poulsen
Traffic Manager, Elev

Mobil: +45 28 11 85 68

Email: nikolaj.r.poulsen@jppol.dk

nina

Nina Holroyd
Salgscontroller

Tlf.: +45 33 47 24 94
Mobil: +45 40 50 97 35
Email: nh@eb.dk

Pernille Gammelgaard (PÅ BARSEL)
Programmatic Specialist

Mobil: +45 42 41 11 04

Email:

pernille.gammelgaard@jppol.dk

peters

Peter Strøhemann
Annoncedirektør

Tlf.: +45 33 47 25 51
Mobil: +45 21 23 13 13
Email: ps@eb.dk

Sebastian Schelde

Programmatic Manager

Mobil: +45 53 53 00 04
Email: sebastian.schelde@jppol.dk

signes

Signe Skarequist
Director of Digital Sales & Ad Tech

Tlf.: +45 33 47 25 49
Mobil: +45 30 10 33 21
Email: signe.skarequist@jppol.dk

Stephan Bucka Asmussen
Sales Controller
Email: stephan.asmussen@jppol.dk

SorenH

Søren Holmer
Administrationschef

Tlf.: +45 33 47 24 58
Mobil: +45 51 56 19 11
Email: sh@eb.dk

sorenj

Søren Johansen
Head of Ad Ops
Mobil: +45 31 60 76 60
Email: sj@jppol.dk

thomask

Thomas Kruse
Market Manager

Tlf.: +45 33 47 23 96
Mobil: +45 53 74 08 55
Email: thomas.kruse@eb.dk

thomasl

Thomas Lue Lytzen

Produktudviklingschef

(Ekstra Bladet)

Mobil: +45 20 86 93 94

Email: tll@jppol.dk

 

 

 

 

 

 

Dorthe Hansen
Digital Projektleder

Mobil: +45 50 59 93 64
Email: dorthe.hansen@jppol.dk

Jacob Larsen
Produktudviklingschef (Politiken)

Tlf.: +45 33 47 27 18
Mobil: +45 29 13 91 41
Email: jacob.larsen@jppol.dk

jakob

Jakob Nielsen
Head of Product Development

Tlf.: +45 33 47 25 31
Mobil: +45 26 14 65 18
Email: jakob.nielsen@jppol.dk

marianne

Marianne Møgelvang
Projektleder

Tlf.: +45 33 47 24 63
Mobil: +45 53 74 08 28
Email: mm@jppol.dk

Michael Storm
Produktudviklingschef (Jyllands-Posten)

Mobil: +45 22 19 26 33

Email: michael.storm@jppol.dk

thomasl

Thomas Lue Lytzen

Produktudviklingschef

(Ekstra Bladet)

Mobil: +45 20 86 93 94

Email: tll@jppol.dk

 

camilla

Camilla Høgh
Digital Senior Account Manager

Mobil: +45 42 68 52 20
Email: cho@eb.dk

christina

Christina Østerby-Lindstedt

Digital Senior Account Manager

Mobil: +45 53 74 08 99

Email: christina.lindstedt@eb.dk

Kristoffer Baagø
Digital Key Account Manager

Tlf.: +45 31 26 74 90
Email: kristoffer.baagoe@pol.dk

mogens

Mogens Jensen
Digital Senior Account Manager

Tlf.: +45 33 47 22 88
Mobil: +45 21 65 18 01
Email: mj@eb.dk

Morten Juul
Digital Senior Account Manager

Mobil: +45 40 74 59 51

Email: morten.juul@jppol.dk

Pernille Gammelgaard (PÅ BARSEL)
Programmatic Specialist 

Mobil: +45 42 41 11 04

Email:

pernille.gammelgaard@jppol.dk

Sebastian Schelde

Programmatic Manager

Mobil: +45 53 53 00 04
Email: sebastian.schelde@jppol.dk

thomask

Thomas Kruse
Market Manager

Tlf.: +45 33 47 23 96
Mobil: +45 53 74 08 55
Email: thomas.kruse@eb.dk

jakob

Jakob Nielsen
Head of Product Development

Tlf.: +45 33 47 25 31
Mobil: +45 26 14 65 18
Email: jakob.nielsen@jppol.dk

martinklitvad

Martin Klitvad

Head of Digital Sales

Mobil: +45 53 74 08 29

Email: martin.klitvad@jppol.dk

peters

Peter Strøhemann
Annoncedirektør

Tlf.: +45 33 47 25 51
Mobil: +45 21 23 13 13
Email: ps@eb.dk

signes

Signe Skarequist
Director of Digital Sales & Ad Tech

Tlf.: +45 33 47 25 49
Mobil: +45 30 10 33 21
Email: signe.skarequist@jppol.dk

 

 

caroline

Caroline Schneider Cronberg

Traffic Manager

Tlf.: +45 33 47 29 64
Mobil: +45 30 10 32 72
Email: csc@jppol.dk

charlotte

Charlotte Bruhn

Traffic Manager
Email: charlotte.bruhn@jppol.dk

katrine

Kathrine Anker-Svendsen
Programmatic Tech and Inventory Manager

Tlf.: +45 33 47 27 91
Mobil: +45 31 71 53 18
Email: kathrine.anker@jppol.dk

lineg

Line Lercke Grenaae

Traffic & Project Manager

Mobil: +45 25 38 46 37

Email: llg@jppol.dk

lucas

Lucas Friis
Programmatic Tech- & Inventory Coordinator

Tlf.: +45 33 47 26 01

Mobil: +45 27 51 93 16
Email: lucas.friis@jppol.dk

Nikolaj Rottwitt Poulsen
Traffic Manager, Elev

Mobil: +45 28 11 85 68

Email: nikolaj.r.poulsen@jppol.dk

mark

Mark Schmidt
Traffic Manager

Tlf.: +45 33 47 21 32
Mobil: + 45 53 74 08 80
Email: mark.schmidt@jppol.dk

sorenj

Søren Johansen
Head of Ad Ops
Mobil: +45 31 60 76 60
Email: sj@jppol.dk

MariaVoigt

Maria Voigt

Head of Programmatic Adtech Solutions and Products

Mobil: +45 51 56 19 42

Email: maria.voigt@jppol.dk

Stephan Bucka Asmussen
Sales Controller
Email: stephan.asmussen@jppol.dk

kirsten

Kirsten Falck
Administrationskonsulent

Tlf.: +45 33 47 29 34
Email: kf@eb.dk

lisbeth

Lisbeth Ginderskov
Aviskoordinator

Tlf.: +45 33 47 29 45
Mobil: +45 21 49 13 13
Email: lgi@eb.dk

Majbritt Dooleweerdt
Administrationskoordinator

Tlf.: +45 33 47 25 04
Email: majbritt.dooleweerdt@pol.dk

nina

Nina Holroyd
Salgscontroller

Tlf.: +45 33 47 24 94
Mobil: +45 40 50 97 35
Email: nh@eb.dk

SorenH

Søren Holmer
Administrationschef

Tlf.: +45 33 47 24 58
Mobil: +45 51 56 19 11
Email: sh@eb.dk

alexander

Alexander Kiær

Kommerciel Datachef

Tlf.: +45 33 47 24 47

Mobil: +45 27 28 32 83

Email: ak@jppol.dk

luchie

Luzviminda Palad (PÅ BARSEL)

DMP & Data Activation Manager

Tlf.: +45 33 47 25 57

Mobil: +45 30 38 28 79
Email: l.palad@jppol.dk